BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5986139
nr 598 6139
Ljusstakar
Ett par, nysilver, Sent 1800-tal, höjd: 30
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 7 september 2009
kl 19:56:57
500 kr
400 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.